Kültür Tuğlası Uygulama

Kültür Tuğlası Uygulama

bemertaş kültür tuğlası uygulama

Kültür tuğlası uygulama dışarıdan bakıldığında kolay gibi gözükse de üründen daha çok fayda ve güzel görüntü almak için işinin ehli ustalar ile çalışılması gereken bir ürünüdür.

 

 

 

bemertaş kültür tuğlası uygulaması

bemertaş kültür tuğlası uygulama

 

Kültür tuğlası uygulama yapılacak alanlar öncelikle tozdan ve nemden arındırılmalı gereksiz beton çıkıntıları, var ise tesviye edilmelidir. Duvar hazır hale getirildikten sonra uygulama yapılacak duvar pürüzlü olmalıdır. Pürüzsüz duvarlar brüt beton astarı(dönüştürücü astar) ile döşemeye uygun hale getirilmelidir.

Kültür tuğlası ve taşları  el yapımı olması sebebiyle taş veya tuğlalarda tam desenini yakalamak için en az 2-3 kutuyu karıştırarak modeline göre eğer varsa derz boşluğunu gözeterek uygulamalısınız.

bemertaş kültür tuğlası uygulaması

bemertaş kültür tuğla uygulaması

 

 Kültür tuğlası uygulaması yapılacak alan önce metrajı çıkartılarak kültür tuğlası ölçülerine ve standart derz boşluklarına göre ayarlanmalıdır. Derz boşlukları ayarlanan ürünler için duvarda çırpı ipi ile izler verilmelidir. İzler ürünün daha düzgün ve natürel olmasını sağlamak amacıyla yapılır.Kültür tuğlası modellerinin ölçüleri klinker tuğla modelleri gibi standart olmadığından firmamız çubuklar veya derz artıları ile uygulamayı önermemektedir.

 Kültür tuğlası uygulama yapılacak alan neresi olur olsun iç mekan duvar kaplama, dış cephe kaplama ,su basmanı farketmeksizin kaliteli flex yapıştırma harcı kullanılması önerilmektedir.

bemertaş kültür tuğlası uygulaması

bemertaş kültür tuğla uygulaması

 

 Kültür tuğlası uygulama için ihtiyacınız olacak derz dolgu ürünleri ise mutlaka granüllü derz dolgu harcı olması gerekmektedir. Seramik için kullanılan derz dolguları kullanmanız ilerleyen zamanlarda çatlamalar meydana getirebilmektedir. Natural görüntü amacıyla mutlaka kültür tuğlası uygulama için granüllü derz dolgu harcı kullanınız.

Torba veya derz dolgu tabancı ile derz verildikten kısa bir süre sonra derz dolgunu tam kurumamasına dikkat edilmelidir. Tam kuruma yaşanması durumunda fazlalık olan derz dolgularını temizleyemez veya çok aşırı bir uğraş vermeniz gerekecektir. Buda ürünün kendini göstermesini engelleyecektir. Derz kontrolünün gerçekteştirdikten sonra tahta parçası veya hortum ile fazlalık derz dolgularını temizlemeniz gerekmektedir. Fazlalık derz dolgular temizlendikten sonra bir fırça yardımı ile temizlenmelidir ve kültür tuğlası uygulama sonlandırılmalıdır.

bemertaş kültür tuğlası uygulaması

bemertaş kültür tuğlası uygulama

 

* Ürünlerin renklerinin uzun yıllar solmadan, canlı kalmasını sağlamak için su itici veya doğal taş verniklerini tercih edebilirsiniz.

* Ürünler rutin bakım veya boya istemezler. Dış veya iç cephede kullanılan  ürünleri kimyasal kullanmadan yıkayabilir, iç alanlarda ürünleri ise elektrik süpürgesinin fırçalı ucu ile temizleyebilirsiniz.

Firmamız kültür tuğlası uygulama konusunda alanında profesyonel ustalar ile hizmet vermektedir. Karakterleri ve işleri kaliteli olan  ustalar ile profesyonel işler yapmaktadır.

Kültür tuğlası modelleri için buraya tıklayabilir,detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

bemertaş kültür tuğlası uygulaması

bemertaş kültür tuğlası uygulama

 

Firmamız sadece kendi satışını gerçekleştirdiği ürünlerinin uygulamasını yapmaktadır.

Kültür tuğlası uygulama hizmetlerimizi gününde,eksiksiz,kaliteli bir işçilik ile,kaliteli hizmet anlayışımızla tamamlıyoruz.

 

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hemen Ara