KAYRAK TAŞI HAKKINDA

KAYRAK TAŞI HAKKINDA

Kayrak taşı nedir?

Kayrak taşı, insanlık tarihi boyunca toplumlar, yapılarını inşa ederken, kendi değerlerinden, kendi yaşantılarından esinlenmiş ve sonuçta bir inşaat kültürü ortaya çıkmıştır. Günümüzde yapı teknolojilerinde yaşanan gelişmelere ve keşfedilen yeni yapı malzemelerine rağmen Kayrak taşı, halen talep görmekte olup yapılara doğal güzellikler katmaya devam etmektedir. Kayrak taşı’nın yapılarda kullanılması, taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, yapının özelliğine göre uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir bütünlük içinde sunulmasına kadar, ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir.

 

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı

Kayrak taşı ölçüleri;

Kayrak taşı’nın kullanım alanları her türlü yapı sektörünün iç ve dış duvar kaplamalarında, şömine, barbekü, baca ve fırın gibi alanlarda, yaya ve araç yolları ile park ve bahçe düzenlemelerinde bir yapı malzemesi olarak kullanılan Kayrak taşı, kullanıldığı her yere sağlamlık, uzun ömür ve estetik değerler katmaktadır. Kayrak taşı aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kaymama özelliği ile ıslak zeminler için ideal bir malzemedir. Isı farklılıklarından, mevsim değişikliklerin- den (don olayları vb.)etkilenmeme özelliklerine sahiptir.

 

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı

Kayrak taşı Uygulamasında Öneriler

Park bahçe düzenlemelerinde 4-6 cm. Kalınlığındaki Kayrak taşı’nın kullanılmasını önerilir. Çünkü ince kayraklar, ince tabakalar halinde olduğu için kabarma yapabilmektedir. Her türlü yapı sektörünün duvar kaplamaları ( İç ve Dış ), şömine, barbekü, baca, fırın vb. ile yaya, araç yolları, park ve bahçe düzenlemelerinde doğal veya ebatlanmış şekilde.

 

Kalınlıklarına göre kayrak taşı kullanımı

Kayrak Taşı 1-3 cm kalınlıktaki doğal Kayrak Taşı; duvar kaplaması, şömine, barbekü, fırın, iç mekan kaplamaları, duvar kaplamaları gibi işlevsel veya dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır.

 

Kayrak Taşı Uygulama

Kayrak Taşı Uygulama

KAYRAK TAŞI DUVAR KAPLAMASI(FİLELİ-EBATLI)

Ülkemizinin zengin çeşitli kayrak taşı ocaklardan temin edilen kayrak taşı çeşitleri özel makine parkurumuzda yarılma, kesilme işlemi gerçekleştirildikten sonra seleksiyon aşamasına geçilir ve arasındaki uyumsuz taşlar, gönye bozukluğu yaşanan taşlar seçilerek fileleme işlemine başlanır. Kayrak taşı fileleme ve paketleme işlemleri tamamen el emeği ile gerçekleştirilir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz fileli kayrak taşı modellerinde genelde kuvars malzemeleri tercih etmekteyiz. Bunun nedeni ise yıllarca uygulanan mekanlarda sağlam şekilde kalmasıdır. Piyasada bulunan çeşitli kayrak taşları fileli veya boy serbest olması karşın zamanla üzerinden yaprak yaprak dökülmektedir. Buda müşterilerimizi memnuniyetsizliğe itmektedir. Kayrak taşı tercih ederken kuvars kayrak taşı olması sizin menfaatinizedir.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz kuvars kayrak taşı modellerini iç ve dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Buraya tıklayarak Bemertaş Kayrak Taşı modellerini, Uygulamalar sayfamızda ise örnekleri inceleyebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hemen Ara