Dış Cephe Tuğla Kaplama – Kültür Tuğlası

Dış Cephe Tuğla Kaplama – Kültür Tuğlası

dış cephe tuğla kaplama-bemertaş

 

Dış cephe tuğla kaplama; Çevreye ve atıklara karşı tutumlarımız değiştikçe, diğerlerinin yanı sıra mimarlar, tasarımcılar ve bina sahipleri, şehirlerimizin inşa edilmiş dokusunda sürdürülebilirliği sağlamanın yollarını arıyor.

bemertaş dış cephe tuğla kaplama

bemertaş dış cephe tuğla kaplama

 

Dış cephe tuğla kaplamaBinalarda sürdürülebilirlik, çevreyi olumsuz etkilemeden uzun vadede konforlu, sağlıklı ve üretken bir ortam sağlama yeteneğidir.Bu tanıma uyan bir malzeme tuğladır. dış cephe tuğla kaplama, bilinen en eski yerleşim yerlerinin M.Ö. 7500 yıllarına kadar uzandığı en eski zamanlardan beri pratik ve popüler bir yapı ürünü olmuştur ve üretim ve imalat teknikleri değişip geliştikçe, biraz farklı şekillerde de olsa, hala dünyanın dört bir yanındaki binalarda görülmektedir. .Mimarlarımız ve mekanlarında değişiklik için ilham arayan herkes, mimari tarihimizdeki yeri ve inşa edilmiş geleceğimizde olması gereken yeri olan dış cephe tuğla kaplama  konusunda oldukça tutkulu bir tutum içerisindedir. Mimarlarımızn yerel ve yöresel mimariye, miras mimarisine ve malzeme uyumluluğuna ve sürdürülebilir bina yapımına duyduğu derin ilgi, onu koruma mimarisinde bir kariyere ve sürdürülebilirliğin mimari tasarıma uygulanmasına yöneltti.Bir yapı ürünü olarak tuğlanın doğal sadeliği ve doğal karakteri dış cephe tuğla kaplama binlerce yıldır mimarideki yerini korumasına izin vermektedir.

Dış cephe tuğla kaplama: toplumun yapı taşlarıİlk tuğlalar yerel killerden, havadan veya güneşte kurutularak yapı taşları haline getirildi. Dış cephe tuğla kaplama ürünlerinin en büyük avantajı her zaman tüm sürecin bir kişi tarafından kolayca uygulanabilir olması, bu da tuğlayı bir yapı malzemesi olarak ucuz ve erişilebilir kılmaktadır. Mütevazı ama güzel bir yapı ortaya çıkarmaktadır.Zamanla fırın, hava veya güneşte kurutmanın yerini aldı ve tuğlaların daha soğuk iklimlerde kullanılmasına izin verdi, ancak yine de tutması ve üzerinde çalışması kolaydı.“Tuğlalar çok açık bir şekilde zamanın testinden geçti.

dış cephe tuğla kaplama-bemertaş

Dayanıklılıkları inanılmaz; dış cephe tuğla kaplama binalar yüzyıllardır ayakta duruyor.Tarihsel olarak, tuğlalar, duvarları oluşturmak için tuğlaları birbirine kenetleyen bir formatta döşenirdi – “bağ desenleri” olarak da bilinir ve bunun estetik sonucu, İngiliz bağı veya Flaman bağı gibi dekoratif bir kaplama haline gelirdi. Geleneksel tuğla ve harç daha yüksek gözenekliliğe sahip olduğundan, nemi kısıtlamak yerine hareketine izin verdiler. İç mekan hava kalitesini iyileştirmek ve tuğlanın iç ve dış yapraklarını ayırarak nemi dışarıda tutmak için bir boşluk getirildi.Yıllar içinde mimarlar ve tasarımcılar, onların zengin karakterini ve estetik değerini fark edip bunlardan yararlandı ve doğal güzelliklerinin ve dekoratif niteliklerinin parlamasına izin veren inşaat yöntemleri geliştirdiler. Dış cephe tuğla kaplama döşemenin çeşitli yolları, oyulmuş dekoratif detaylar ve renkteki değişiklikler bunun bir parçasıdır.“Altın teraslı konut sıralarıyla, kırmızı tuğlaya geçişle,Sanayi devrimiyle birlikte daha fazla konuta ihtiyaç duyuldu ve tuğla hızla artabilir, çekici bir kentsel peyzaj yaratabilir ve insanlara sürekli artan bir nüfus için gerekli konutları sağlayabilmiştir.Türkiye’de tuğla tarihine bir bakış.

 

Dış cephe tuğla kaplama Ülkemiz binaları, ilk kolonistler için hazır ve ucuz olduğu için çoğunlukla ahşaptı. İlk tuğlalar Birleşik Krallık’tan ithal edildi ve yerel şirketler 1840’lardan itibaren tuğla üreten kendi fırınlarını kurmadan önce tuğla binalar ortaya çıkmaya başladı.İlk  dış cephe tuğla kaplama binalarımızın çoğu, bugün ülke genelinde evler, okullar, depolar, kiliseler, camiler,oteller ve hükümet binaları gibi geniş bir yelpazede gururla ayakta duruyor. Şu anda 100 yaşın oldukça üzerinde olan tarihi dış cephe tuğla kaplama bina yapısı söz konusu olduğunda, karbon ve yaşam döngüsü maliyetleri açısından şimdiden kendilerini amorti ettiler. Sismik iyileştirme, bazılarının düşündüğünden çok daha basit bir şekilde tamamlanabilir ve binalar kolayca yüzlerce yıl daha dayanabilecek kapasiteye sahip olur.Tuğla konstrüksiyonun avantajları zamanla aynı kalmıştır – iç ve dış kaplamalar arasındaki boşlukta hava boşluğu olan sağlam bir yapı oluştururlar, böylece binalar nemli ve küflü olmaz. Bu binalar aynı zamanda esnektir ve yer hareketi ile çökmek yerine hareket edecektir. Çatlarlarsa, derzlerin tamir edilmesi kolaydır.”Eski  dış cephe tuğla kaplama binaların bu kadar uzun süre dayanmasının nedeni budur; üretim süreci basittir, nefes alır, esnektir ve kolayca tamir edilir.

Tüm bunlar, dış cephe tuğla kaplama uzun kullanım ömrü, düşük karbon maliyeti ve düşük enerji tüketimi ile son derece sürdürülebilir bir yapı malzemesi olmasını sağlmaktadır. Tuğlalar güzel, işlevsel ve sürdürülebilir“Yoğun temizlik gerektirmezler, tuğlalar binanın sağlam yapısının güzel bir parçası olma özelliğine sahiptir, döşenme biçimleri doğası gereği dekoratiftir, bu nedenle ekstra dekorasyon gerektirmezler ve dayanıklıdırlar.”Bu nedenlerden dolayı tuğla, yalnızca tarihi binalar için değil, çağdaş projeler için de mevcut olan en iyi malzemelerden biridir. Bu aynı zamanda miras binalarının korunmasının da nedenidir – zaten inşa edilmiş olanı korumalıyız, yıkmak değil. İyi bir geçmişi vardı; iyi bir geleceği olduğunu biliyoruz.“Felsemiz, yapı malzemelerini, bunların yüzlerce yıldır nasıl dayandığını ve nasıl geleceğe dönük tasarım yapabileceklerini anlamak. Yalnızca 15 yıl dayanacak binalarla yetinmemize gerek yok; uzun ömür çok önemli ve dış cephe tuğla kaplama uzun yıllar boyunca yerinde ve sağlam kalacaktır.”Şu anda uygun fiyatlı evlere ihtiyacımız var, ama hükümetin uzun ömürlü olmayacak, sahipleri için sadece birkaç yıl içinde bakım ve yapısal sorunlar yaratacak evler inşa etmesinin ne anlamı var?

Bunun sosyal maliyetleri var  başarısız bina ürünlerine sahip mal sahipleri ve kiracılar için mali maliyetler, akıl sağlığı ve refah maliyetleri – ve sonunda bu amaca uygun olmayan evlerin çöplük olarak sona eren maliyetleri.“Tuğlaların sekiz, dokuz katlı ve hatta çok daha yüksek binalar ile tek katlı evler için kullanılmasını engelleyen hiçbir şey yok ve bunlar, hem sosyal hem de birinci sınıf konutlar için uzun vadeli maliyet tasarrufları konusunda aydın geliştiriciler tarafından bir kez daha kabul görüyor. ”Binlerce yıldır olduğu gibi, dış cephe tuğla kaplama başa çıkma yöntemlerinin gelişmeye devam ediyor. Farklı efektler yaratmak için kalıplanabilir, şekillendirilebilir ve fırınlanabilirler. Örneğin, bir bilgisayar modelleme sistemi, kilden yapılmış, çeşitli dekoratif efektler ve renklerle pişirilmiş ve sırlanmış benzersiz tuğla modelleri tasarlamak için kullanılabilir, ardından bir klips sistemi kullanılarak dış cephe tuğla kaplama binalarda, hatta yüksek binalarda bile kaplama olarak kullanılabilir”Ayrıca, bu ülkede sürdürülebilir, kalıcı yapılı bir çevre yaratmak için kullanabileceğimiz çok fazl ürün alternatifleri var.”Sürdürülebilir bir bina rejimi oluşturmak için kısa vadeli düşünmeyi bırakmalıyız – binalarımızın üzerindeki etkisini düşünmeyi gezegene borçluyuz ve kısa yaşam döngülerine sahip hızlı bina çözümleri sadece kaosa ve israfa neden olmaya devam edecek. Bu nedenle dış cephe tuğla kaplama dekoratif, daha kalıcı binalar yapmak bizlerin elinde.

www.bemertas.com

Dış cephe tuğla kaplama hizmet bölgelerimiz;

Adalardış cephe tuğla kaplama, Arnavutköy dış cephe tuğla kaplamaa, Ataşehir dış cephe tuğla kaplama, Avcılar dış cephe tuğla kaplama, Bağcılar dış cephe tuğla kaplama, Bahçelievler dış cephe tuğla kaplama, Bakırköy dış cephe tuğla kaplama, Başakşehir dış cephe tuğla kaplama, Bayrampaşa dış cephe tuğla kaplama, Beşiktaş dış cephe tuğla kaplama, Beykoz dış cephe tuğla kaplama, Beylikdüzü dış cephe tuğla kaplama, Beyoğlu dış cephe tuğla kaplama, Büyükçekmece dış cephe tuğla kaplama, Çatalca dış cephe tuğla kaplama, Çekmeköy dış cephe tuğla kaplama, Esenler dış cephe tuğla kaplama, Esenyurt dış cephe tuğla kaplama, Eyüpsultandış cephe tuğla kaplama, Fatih dış cephe tuğla kaplama, Gaziosmanpaşa dış cephe tuğla kaplama, Güngörendış cephe tuğla kaplama, Kadıköy dış cephe tuğla kaplama, Kağıthane dış cephe tuğla kaplama, Kartaldış cephe tuğla kaplama, Küçükçekmece dış cephe tuğla kaplama, Maltepe dış cephe tuğla kaplama, Pendik dış cephe tuğla kaplama, Sancaktepe dış cephe tuğla kaplama, Sarıyer dış cephe tuğla kaplama, Silivri dış cephe tuğla kaplama, Sultanbeyli dış cephe tuğla kaplama, Sultangazi dış cephe tuğla kaplama, Şiledış cephe tuğla kaplama, Şişli dış cephe tuğla kaplama Tuzladış cephe tuğla kaplama, Ümraniye dış cephe tuğla kaplama, Üsküdar dış cephe tuğla kaplama ve Zeytinburnudış cephe tuğla kaplama İstanbul’da hizmet verdiğimiz ilçelerimizdir.

Dış cephe tuğla kaplama ürünleri gönderim yapığımız iller;

Adana dış cephe tuğla kaplama, Adıyamandış cephe tuğla kaplama, Afyon dış cephe tuğla kaplama, Ağrı dış cephe tuğla kaplama, Amasya dış cephe tuğla kaplama, Ankaradış cephe tuğla kaplama, Antalya dış cephe tuğla kaplama, Artvin dış cephe tuğla kaplama, Aydın dış cephe tuğla kaplama, Balıkesir dış cephe tuğla kaplama, Bilecik dış cephe tuğla kaplama, Bingöl dış cephe tuğla kaplama, Bitlis dış cephe tuğla kaplama, Bolu dış cephe tuğla kaplama, Burdur dış cephe tuğla kaplama, Bursa dış cephe tuğla kaplama, Çanakkale dış cephe tuğla kaplama, Çankırı dış cephe tuğla kaplama, Çorum dış cephe tuğla kaplama, Denizli dış cephe tuğla kaplama, Diyarbakır dış cephe tuğla kaplama, Edirne dış cephe tuğla kaplama, Elazığ dış cephe tuğla kaplama, Erzincan dış cephe tuğla kaplama, Erzurum dış cephe tuğla kaplama, Eskişehir dış cephe tuğla kaplama, Gaziantep dış cephe tuğla kaplama, Giresun dış cephe tuğla kaplama, Gümüşhane dış cephe tuğla kaplama, Hakkari dış cephe tuğla kaplama, Hatay dış cephe tuğla kaplama, Isparta dış cephe tuğla kaplama, İçel (Mersin) dış cephe tuğla kaplama, İstanbul dış cephe tuğla kaplama, İzmir dış cephe tuğla kaplama, Kars dış cephe tuğla kaplama, Kastamonu dış cephe tuğla kaplama, Kayseri dış cephe tuğla kaplama, Kırklareli dış cephe tuğla kaplama, Kırşehir dış cephe tuğla kaplama, Kocaeli dış cephe tuğla kaplama, Konya dış cephe tuğla kaplama, Kütahya dış cephe tuğla kadış cephe tuğla kaplamaplama, Malatya dış cephe tuğla kaplama, Manisa dış cephe tuğla kaplama, Kahramanmaraş dış cephe tuğla kaplama, Mardin dış cephe tuğla kaplama, Muğla dış cephe tuğla kaplama, Muş dış cephe tuğla kaplama, Nevşehir dış cephe tuğla kaplama, Niğde dış cephe tuğla kaplama, Ordu dış cephe tuğladış cephe tuğla kaplama kaplama, Rize dış cephe tuğla kaplama, Sakarya dış cephe tuğla kaplama, Samsun dış cephe tuğla kaplama, Siirt dış cephe tuğla kaplama, Sinop dış cephe tuğla kaplama, Sivas dış cephe tuğla kaplama, Tekirdağ dış cephe tuğla kaplama, Tokat dış cephe tuğla kaplama, Trabzon dış cephe tuğla kaplama, Tunceli dış cephe tuğla kaplama, Şanlıurfa dış cephe tuğla kaplama, Uşak dış cephe tuğla kaplama, Van dış cephe tuğla kaplama, Yozgat dış cephe tuğla kaplama, Zonguldak dış cephe tuğla kaplama, Aksaray dış cephe tuğla kaplama, Bayburt dış cephe tuğla kaplama, Karaman dış cephe tuğla kaplama, Kırıkkale dış cephe tuğla kaplama, Batman dış cephe tuğla kaplama, Şırnak dış cephe tuğla kaplama, Bartın dış cephe tuğla kaplama, Ardahandış cephe tuğla kaplama, Iğdır dış cephe tuğla kaplama, Yalova dış cephe tuğla kaplama, Karabük dış cephe tuğla kaplama, Kilis dış cephe tuğla kaplama, Osmaniye dış cephe tuğla kaplama, Düzce dış cephe tuğla kaplama.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

www.bemertas.com

 

 

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hemen Ara